14 października 2020 roku o godzinie 10 do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Klimontów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Klimontowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że na DK nr 9 doszło do zderzenia czterech pojazdów (dwa osobowe, jeden dostawczy i jeden ciężarowy). Pojazdami podróżowało łącznie osiem osób. W momencie  dojazdu zastępów osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza autami. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który dokonał wstępnej segregacji poszkodowanych i udzielał pomocy medycznej dwóm najbardziej poszkodowanym osobom. Pozostałe osoby nie wymagały pomocy medycznej. Uszkodzone samochody znajdowały się na jezdni drogi krajowej całkowicie ją blokując.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w samochodach oraz zabezpieczeniu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Funkcjonariusze Policji zorganizowali objazd miejsca zdarzenia drogami lokalnymi. Dwie osoby, którym pomocy medycznej udzielał ZRM po przebadaniu zostały zabrane do szpitala na dalszą diagnostykę.

Po czynnościach dochodzeniowo Policji uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez przybyłą pomoc drogową. Jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów pojazdów i płynów eksploatacyjnych.

Opracował: mł. kpt. Krzysztof Tabaka

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

ul.Mickiewicza 61, 27-600 Sandomierz

Telefon kontaktowy

fax. 15 832 50 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/6l0wrgs47z/skrytka

Odwiedzin dziś 36

Odwiedzin od 05.02.2019 40001

Kubik-Rubik Joomla! Extensions