11 października 2020 roku  po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Linów gm. Zawichost,  mężczyzna wpadł do studni.

W czasie dojazdu zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej do miejsca zdarzenia , Dyżurny SK KP w Sandomierzu skontaktował się ze zgłaszającym i uzyskał informacje, że mężczyzna znajduje się w studni bez wody na głębokości około 10 metrów i jest przytomny. Na miejsce zdarzenia, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Kielc. 

Po dojeździe pierwszych zastępów  i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w studni bez wody, na niezamieszkałej posesji, na głębokości około 10 metrów znajduje się mężczyzna, który próbował wydostać znajdującego się tam kota. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy pomocy posiadanego sprzętu ratowniczego podjęto skuteczną  próbę wyciągnięcia mężczyzny. Osoba ta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Po dojeździe kolejnych zastępów sprawiono trójnóg ratowniczy, sprawdzono miernikiem wielogazowym poziom tlenu w studni, a następnie ratownik przy pomocy urządzenia Rollgliss zjechał na dno studni i wydostał zwierzę na powierzchnię. Kot został przekazany właścicielowi. Studnie zabezpieczono deskami przed osobami postronnymi, a teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą.

 Po uzyskaniu informacji o wyciągnięciu osoby ze studni SGRW z Kielc została zawrócona z drogi.

Opracował: mł. kpt. Krzysztof Tabaka

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz, Krzysztof Kustra

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

ul.Mickiewicza 61, 27-600 Sandomierz

Telefon kontaktowy

fax. 15 832 50 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/6l0wrgs47z/skrytka

Odwiedzin dziś 32

Odwiedzin od 05.02.2019 39997

Kubik-Rubik Joomla! Extensions