21 kwietnia 2018 roku o godzinie 16:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zderzeniu dwóch samochodów osobowych.

Po dojeździe zastępów, zabezpieczono miejsca zdarzenia i w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Chrysler Limited i Ford Focus C-Max. W samochodzie Chrysler podróżowało pięć osób dorosłych. W samochodzie Ford podróżowało dwie osoby dorosłe i troje dzieci (chłopiec 4 lat, dziewczynka 9 lat  i chłopiec 13 lat).W chwili dojazdu zastępów PSP, na miejscu zdarzenia był już i udzielał pomocy Dowódca JRG PSP, który wracając do domu najechał na wypadek.

Działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym z pojazdu Chrysler (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne, opatrzenie ran, tlenoterapia,). Jednocześnie ratownicy za pomocą sprzętu hydraulicznego zrobili dostęp do transportu osób poszkodowanych poprzez odcięcie słupków ogrodzeniowych blokujących otwarcie drzwi. Pięcioosobowa rodzina podróżująca samochodem Ford (2 osoby dorosłe i trójka dzieci) w momencie dojazdu zastępów JOP znajdowała się poza pojazdem. Dzieciom zostały przekazane misie ratowniki. Dziewięcioletniej dziewczynce udzielono kpp (opatrzono rany na prawej ręce i udzielono wsparcia psychicznego). Łącznie przez przybyłe na miejsce zdarzenia zespoły ratownictwa medycznego do szpitala zostało zabrane cztery osoby poszkodowane.

W działaniach udział brały dwa zastępy JRG Sandomierz- 8 ratowników.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Wiśniowski KPPSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

ul.Mickiewicza 61, 27-600 Sandomierz

Telefon kontaktowy

fax. 15 832 50 55

Elektroniczna skrzynka podawcza

/6l0wrgs47z/skrytka